Dombóvári gimnazisták sikere a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia III-IV. korcsoportos országos döntőjében

A több mint másfél évtizede töretlen hagyományt folytatva ismét eredményesen szerepeltek a Szellemi Diákolimpia országos döntőjében iskolánk tanulói. A versenyzőknek ismerniük kellett az összes magyar olimpiai bajnok eredményeit, az olimpiák legfontosabb jelképeit, a magyar öttusázók olimpiai sikereit, valamint az 1964-es tokiói olimpián a magyar versenyzők által elért összes pontszerző helyezést. A felkészülést rendkívül megnehezítette a járványügyi helyzet, hiszen a tanulók számára az országos döntők márciusban elmaradtak. Az elmúlt hónapokban úgy készültek a diákok a megmérettetésre, hogy annak megtartása is bizonytalan volt. Szerencsére a kiíró Magyar Diáksport Szövetség és a szakmai támogató Magyar Olimpiai Akadémia sikeresen lobbizott azért, hogy a korábban elmaradt versenyt online formában megtarthassák. A 2021. június 5-én megtartott döntőben iskolánk gárdája szoros küzdelemben a 7. helyet érte el. A csapat tagjai voltak: Kerekes Márk, Papp Hunor és Szőcs Patrik a 8. n osztályból és Ruppert Dominik a 7. n osztályból. A felkészítő tanár Dr. Szenyéri Zoltán igazgató úr volt. A diákok teljesítményükért igazgatói dicséretben részesülnek.