Dombóvári gimnazisták győzelme a labdarúgó Európa-bajnokságokról szóló versenyben

A Magyar Sportújságírók Szövetsége első ízben írt ki futballtörténeti vetélkedőt FUTBALLTUDOR címmel a középiskolások részére a labdarúgó Európa-bajnokságokról. A verseny aktualitását fokozza, hogy a most következő EB egyik házigazdája Budapest lesz, s hazánk nemzeti tizenegye is legalább két mérkőzést hazai pályán fog játszani. A több tucat jelentkező csapat először online selejtező köröket teljesített, majd 2021. június 6-án szintén online módon került sor a 8-as döntőre. A diákoknak ismerniük kellett a korábbi kontinentális bajnokságok hőseit és eredményeit, s kiemelkedő jártasságot kellett tanúsítaniuk a 2021-es küzdelmek helyszíneiben és résztvevőiben. A verseny szoros küzdelmet hozott, iskolánk csapata és riválisa között a holtverseny végül villámkérdésekben dőlt el a javunkra. A nagyszerű győzelmet Bor Bernadett, Kőszegi Gergő és Kőszegi Szabolcs 12. n osztályos tanulók érték el, akik teljesítményükért számos reprezentatív ajándékokat kapnak majd. Többek között boldog tulajdonosai lesznek egy olyan melegítő garnitúrának, amelyet a magyar labdarúgó válogatott tagjai fognak az EU-n viselni. Szeretettel gratulálunk a diákoknak és Dr. Szenyéri Zoltán igazgató úrnak, aki a versenyzők szakmai támogatója volt.